kimyameslek
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kimyameslek

KIMYA MESLEK LISELILERININ BILGI PORTALI

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

mehmet rüştü uzel kimya meslek lisesi

YazarMesaj
admin
Admin
admin

rep puanı
rep puanı:
mehmet rüştü uzel kimya meslek lisesi Left_bar_bleue1000/1000mehmet rüştü uzel kimya meslek lisesi Empty_bar_bleue  (1000/1000)

mehmet rüştü uzel kimya meslek lisesi Empty
MesajKonu: mehmet rüştü uzel kimya meslek lisesi   mehmet rüştü uzel kimya meslek lisesi Icon_minitimeÇarş. Tem. 30, 2008 8:22 pm

MEHMET RÜŞTÜ UZEL KİMYAMESLEK LİSESİ

Meslek ve Teknik Öğretim eski Müsteşarlarından rahmetli M.Rüştü Uzel’in adını taşıyan Kimya Meslek Lisemiz milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlı olarak 1946-1947 Eğitim ve Öğretim yılında o zamanki adı ile Erkek Teknik Öğretmen okulumuz küçük laboratuvarında 26 öğrenci ile öğretime başlamıştır. Başlangıçta 3 bloktan ibaret olan bu günkü binanın inşatına 24.08.1960 ’ da başlanmış olup

1962 - 1963 Öğretim yılında "D blok" 1965-1966 Öğretim yılında "C blok" binaları hizmete açılmıştır. 1974-1975 Öğretim yılında bu binalara ek olarak ek olarak yapılan "D blok" hizmete girmiştir. Halen bu binalarda eğitime devam edilmektedir.

Yaklaşık 16.000 m2 ’ lik arsa üzerinde kurulan okulumuzda 1 idari bölüm , 3 adet öğretim binası , 1 adet toprak futbol sahası , basket ve voleybol sahaları mevcuttur

Hayata ve iş alanlarına sanayinin ara insan gücü olan vasıflı insan yetiştirmenin yanında , yüksek öğretime de öğrenci hazırlamaktır.

M. Rüştü Uzel adını taşıyan Kimya Meslek Lisemize ilave olarak aynı binada 1971-1972 Öğretim yılında da hazırlık sınıfı İngilizce öğretim yapan 5 yıllık M. Rüştü Uzel Kimya Anadolu Lisesi Eğitim ve Öğretime başlamıştır.

Kimya Meslek Lisesi , Teknik Lise ve Anadolu Teknik Lisesi mezunlarımız devletin çeşitli kurumlarında görev yapmanın anında ülkemizin kalkınmasının dinamiğini teşkil eden özel sektörde iş adamı olarak çalışmaktadırlar.
https://kimyameslek.hareketforum.net

mehmet rüştü uzel kimya meslek lisesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-